خطرات نارسایی قلبی از جوانی شروع می شوند

به گزارش وبلاگ سامی، تیمی از محققان در مطالعه ای 12 ساله دریافتند خطرات نارسایی قلبی می تواند از دوران جوانی شروع شده و زندگی افراد را در آینده تحت تاثیر قرار دهد.

خطرات نارسایی قلبی از جوانی شروع می شوند

به نقل از مدیکال اکسپرس، بر اساس مطالعه منتشر شده در BMJ، عوامل خطرساز مانند فشار خون بالا، دیابت و استعمال دخانیات خطر بیشتری برای نارسایی قلبی در افراد میانسال و جوان دارد.

این یافته ها نتیجه تحقیقات پروفسور سانجیو شاه است. شاه استاد پزشکی در بخش قلب و عروق است. او می گوید: اگر ما بر روی افراد میانسال و جوان تمرکز کنیم و از چاقی، فشار خون، دیابت و استعمال دخانیات در آن ها بکاهیم، ممکن است بتوانیم تفاوت زیادی ایجاد کنیم.

به گفته او نارسایی قلبی دلیل اصلی بستری در افراد بالای 65 سال است که به طور معمول از طریق پزشکان یک بیماری مرتبط با پیری در نظر گرفته می شود، با این حال در دهه گذشته تعداد فزاینده ای از موارد در افراد میانسال مشاهده شده است و این امر مستلزم بررسی دقیق عوامل خطر در این جمعیت است.

در این مطالعه، شاه و همکارانش سه گروه بزرگ اپیدمیولوژیک را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. جمعیت مورد بررسی در مطالعه حاضر بالغ بر 25000 نفر است.

با پیگیری ماز طریق 12 سال، حدود یک درصد بیماران زیر 55 سال، 10 درصد بیماران 55 تا 64 سال و 18 درصد بیماران 65 سال و بالاتر دچار نارسایی قلبی شدند. در حال حاضر عوامل خطر از جمله فشار خون بالا، دیابت، سابقه استعمال دخانیات و سکته قلبی خطر نسبی بیشتری در جوانان در مقایسه با افراد مسن ایجاد می کند؛ به نام مثال، فشار خون بالا با سه برابر افزایش خطر ابتلا به نارسایی قلبی در شرکت کنندگان جوان در مقایسه با شرکت کنندگان مسن همراه بود.

شاه هشدار داد که تفسیر این نتایج محدودیت هایی دارد. تاثیر عوامل خطر ممکن است در افراد مسن تا حدودی پوشانده شود، زیرا فشار خون و دیابت در میان افراد مسن شیوع بیشتری دارد. با این حال این یافته ها اهمیت مداخلات را برجسته می کند مانند تولید یک داروی ضد چاقی تازه که می تواند به کاهش این عوامل خطر در بیماران میانسال و جوان کمک کند.

شاه می گوید: در افراد جوان، فرصت بیشتری برای مداخله و جلوگیری از نارسایی قلبی داریم. ما باید به بیماران آموزش دهیم که نه تنها ممکن است دچار چاقی یا دیابت، بلکه نارسایی قلبی شوند و این امر می تواند زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: همگردی

به "خطرات نارسایی قلبی از جوانی شروع می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات نارسایی قلبی از جوانی شروع می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید