برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در آبان ماه

به گزارش وبلاگ سامی، دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی از برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در تاریخ 26 و 27 آبان ماه در اصفهان اطلاع داد.

برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در آبان ماه

به گزارش از ، جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به اسم اولین و بهترین رویداد فن آوری و فن آفرینانه کشور کوشش می نماید تا با حمایت و تشویق شرکت های دانش بنیان در راستای حل مسائل و چالش های اساسی کشور گام بردارد.

شناسایی و معرفی واحد های فناور و فن آفرینان پیروز به سرمایه گذاران به اسم یکی از اهدف اصلی جشنواره، گامی بلند جهت توسعه فناوری و شکوفایی اقتصاد ملی با حمایت از ایده های دانش بنیان و توان نخبگان ایران است.

عبدالرضا کبیری دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در مورد این جشنواره گفت: جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به صورت سالیانه به وسیله شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: این جشنواره در دو بخش مسابقه ای و غیر مسابقه ای برگزار می گردد که بخش مسابقه ای با تغییری نسبت به دوره های قبلی در دو بخش فن آفرینی و تجاری سازی فناوری و طراحان کسب و کار برگزار می گردد. بخش های غیرمسابقه ای هم شامل فرصت های سرمایه گذاری، نشست های انتقال تجربه و نمایشگاه است.

دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با اعلام تغییرات در شانزدهمین دوره جشنواره نسبت به سال گذشته، گفت: تغییرات به این شکل است که فرصت های سرمایه گذاری که در دوره قبلی برگزار می شد با دو کارگروه طراحان کسب و کار و فن آفرینی و تجاری سازی فناوری ادغام شده است.

کبیری هدف از این کار را راهیابی تیم های آماده تجاری سازی به مراحل پایانی مسابقه گفت و اضافه نمود: در نظر داریم تیم هایی که قابلیت تجاری سازی داشته باشد و برای جذب سرمایه گذار معرفی شوند.

وی ادامه داد: در بخش غیر مسابقه ای بخشی به اسم کافه سرمایه ایجاد شده که در آن تیم ها و سرمایه گذار با هم مذاکره دوجانبه تحت مدیریت جشنواره انجام می دهند، بنابراین از مراحل اولیه داوری داوران در کنار تیم ها هستند و نظر می دهند.

دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: از دوره قبل جشنواره تا کنون حدود 150 جلسه کافه سرمایه برگزار شده است.

وی با تاکید براینکه این تغییرات به جشنواره غنای بیشتری می دهد، گفت: این کار با آنالیز و مطالعه دوره های قبلی تصمیم گیری شده است. در بخش طراحان کسب و کار هم تیم هایی که در مرحله تجاری سازی هستند وارد می شوند و اکنون در بیشتر موارد دریافت شده این موضوع مشهود است.

کبیری با اعلام برگزاری جشنواره سال جاری به صورت مجازی گفت: فعلا جشنواره به شیوه مجازی برنامه ریزی شده که بسته به تصمیم گیری ستاد کرونا اعلام می گردد، اما سعی خواهیم کرد بعضی بخش های جشنواره هم به صورت حضوری برگزار گردد.

وی بعلاوه به برنامه پل که از سال گذشته استارت آن در جشنواره خورد، اشاره نمود و گفت: در این برنامه تیم ها ایده خود به سرمایه گذاران معرفی و مذاکرات نهایی انجام می گردد و موارد منجر به قرارداد در دوروزه جشنواره رونمایی و معرفی خواهد شد.

دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره شانزدهم را تا آخر شهریور گفت و اضافه نمود: تا به امروز حدود 150 طرح ثبت نام شده و بسته به استقبال از جشنواره امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد.

وی اضافه نمود: برنامه های محتوایی جشنواره قبلی مانند بیست باش، چارسو و برنامه تجربیات پیروزیت و شکست با ساختاری نو در دوره شانزدهم ارائه خواهد شد. نمایشگاه مجازی و مشاوره و منتورینگ هم همچون دوره قبلی ارائه می گردد.

ص

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید